Remek nyitány: Magyarország – Belgium 5:2 (2:1)

2015. december 11.
Egy gyors góllal kezdett, de végül nem tudta fölvenni a versenyt a csoportkör egyik favoritja, a belga válogatott a magyarok ellen. A világbajnoki selejtezősorozat nyitányán 5-2-re kapitulált Győrben 2015.12.10-én, csütörtökön este.

A magyarok szemszögéből baljósan kezdődött a találkozó: a belga csapat hat másodperc után megszerezte a vezetést. Dujacquier a középkezdésből a kapura bombázott, Tóth Gyula hárított, a kipattanót azonban Rahou a hálóba kotorta. (0:1)

Az ötödik percben egyenlített a magyar válogatott. Németh baloldali sarokrúgását a hosszúra érkező Rábl János kapásból, tíz méterről vágta a hálóba 1:1.

Ezt követően Hosszú közelről gurított mellé.

A vezetést a 9. percben újabb bombagóllal szerezte meg a magyar csapat: Dróth kilenc méterről kotorta ki a felső sarkot . (2:1)

Nagy küzdelemben ezzel az eredménnyel zárták az első játékrészt.

A második félidő 22. percében egy mintaszerű támadást Németh Péter fejezte be egy góllal. (3:1)

A folytatásban Hosszú Ádám valószínűleg rekordot állított be: a 27. percben egy lövésbe belépve felrobbant a lábán a játékszer.
A magyar válogatott a 33. percben növelte az előnyét. Egy Dróth - Rábl akció nyomán az utóbbi lőtt a hálóba. (4:1)

A hajrára a belgák vészkapusra váltottak: a 37. percben Dujacquier 12 méterről dörrentett a jobb felsőbe. (4:2)

A vendégek folytatták a vészkapus játékukat, amit Dávid Richárd szemfülesen kihasznált: a saját térfeléről lőtte meg a záró gól.

(Lassan megkezdjük a gyűjtést Hosszú Ádi javára, aki -talán példa nélküli módon- fölrobbantotta a labdát. :) )